Image

Miután megszereztem a jogosítványom, egyre jobban elkezdett érdekelni az autósport. Kezdetben a Drift érdekelt, egy üres telephelyen kezdtem el gyakorolgatni, valamint a közeli Rabócsiringen, ahol az EB-n használt nyomvonalon is tudtam próbálgatni az autót.

A 2013-ban egy hirtelen elhatározás jóvoltából apa – fia párosként beneveztünk a Mikulás Rallyra. Ekkor ültem először Rally autóban, a Mitsubishi Evo IX anyós ülésén próbálhattam ki magam navigátorként. Azt hiszem akkor „gurult el a gyógyszer”.

2014-től kezdve amatőr rally versenyeken vettem részt a Driftre megépített Nissanommal. A 2014, és 2015 a tanulással telt, mely során két tapasztalt navigátortól is segítséget kaptam, Trencsényi Tamás és Verba Gábor személyében. Több dobogós eredményt is sikerült elérni, valamint voltak meglepő eredmények is – néhol összkerekes autóknál is gyorsabbak tudtunk lenni.

Az évet még a Nissan volánja mögött kezdtem, azonban a magyar Rally bajnokság évadnyitó futamán már előfutóként szerepeltünk. A cél az volt, hogy felmérjük, mennyire tudok egy hosszabb verseny távot abszolválni, változatos gyorsasági szakaszokon.

Jól sikerült a teszt verseny, így a következő amatőr futamokon már egy Citroen C2R2-t tesztelhettem. Az év hátralévő két futamát már a Rally2 bajnokság mezőnyében terveztük teljesíteni, egy új navigátorral, Pannuska Dáviddal. Bíztatóan indult az első közös futamunk, azonban az SS4-en motorhiba miatt a kategória negyedik helyről kellett feladnunk a versenyt.

Az évad záró futamra már egy Peugeot 208 R2-vel neveztünk. Az utolsó gyorsaságin egy abszolút második idővel sikerült 6 pozicíót előreugrani a szoros tabellán, így az első teljesített R2-es versenyünket az abszolút 3. és kategória 1. helyen zártuk.

A sikereken felbuzdulva, a 2017-ben teljes szezont terveztünk futni a 208 R2-essel.

Folyamatosan gyorsuló tendenciával kezdtük a szezont, számos igéretes részeredmény, egy abszolút harmadik hely és egy műszaki hiba miatti dobós verseny után az ötödik pozicióból kezdtünk neki a 2017-es Veszprém Rallynak, mely a bajnokság ötödik futama volt.

Nagyon tetszett a murvás közeg, egy abszolút második majd egy abszolút első idő után egy magabiztos 12.4 másodperces előnnyel zártuk a második szakaszt. Az SS Hegyesd – ahol sikerült megszerezni az első szakasz győzelmemet – azóta is a kedvenc szakaszom.

Videó:

Az SS3-on azonban körülbelül 5km-rel rajt után egy erős balos kanyarban a nagy tempó és az elmelegedett fékeknek köszönhetően az autó lesodródott az útról. Habár mindkettőnket megviselt az esés, az év utolsú versenyén már ismét autóban ültünk, ami ekkor már egy Ford Fiesta R2T volt.

A bemutatkozó verseny jól sikerült a Forddal is, egy abszolút harmadik hellyel tudtuk zárni az évet.

A 2018-as szezon volt az első igazi teljes bajnokságom. Az egri évadnyitó futamon a tempúnk egy abszolút negyedik és kategória harmadik helyezésre volt elég.

A második, miskolci futam azonban az eddigi pályafutásom egyik leg izgalmasabb versenyével várt. Egy erős kezdés után végig vezettük a futamok, tized másodperces adok-kapok párbaj közepette a második párossal. Végül az utolsó gyorsaságin elvesztettük az előnyünket, de bíztató kezdés volt ez az évnek.

Az év során még 3 kategória győzelmet és abszolút második helyezést sikerült elérni, ami az évvégi értékelésben a 6. kategória bajnoki címét és a magyar Rallye2 bajnokság abszolút második helyét jelentette.

Közel sem indult jól a szezon, hisz az első futamon, Egerben, végig műszaki problémával küzdöttünk. Az utolsó gyors rajtja előtt végleg megadta magát a Ford turbója, így feladni kényszerültünk a versenyt.

A szerencsénk Miskolcon sem változott. Az SS5 elején bal hátsó defektet kaptunk 2km-re a rajttól. A hatalmas hátrány ellenére sikerült visszaküzdeni magunkat, és megnyerni a kategóriát, valamint az abszolút ezüst érmet is bezsebelni.

A Székesfehérvár rally után az autót lecseréltük egy Fiesta R2T19-re. Ez az autó már jobban illett a vezetési stílusomhoz, így a következő 3 versenyt magabiztosan és maximális pontszámot bezsebelve, 23 szakaszból 17-et megnyerve, bezsebeltük az abszolút és a kategória bajnoki címet egyaránt, a szezon vége előtt 1 versennyel.

A 2020-as szezon a szokásosnál is nagyobb kihívásokat tartogatott. A vírus helyzet a csapatunk dolgát is jelentősen megnehezítette, szűkült a csapat kapacitása, valamint navigátor fronton is versenyenként változtatni kényszerültünk  A megnyert 2019-es bajnokság után feljebb léptünk egy szinttel, az ORB RC4-es kategória cím volt a tét. A megszokott és állandó navigátorom helyett azonban a 6 versenyt 4 különöző navigátorral kellett teljesíteni. Sokat tanultam ezidő alatt, de nehéz volt a pontokért versenybe szállni ilyen feltételek mellett.

Az új homologizációs szabályoknak megfelelően a Fordunkat frissítettük a Rally4 specifikációnak megfelelően.

A Salgó rallyn meghibásodott az átbeszélő rendszer, így több gyorson is „vakon” kellett letalálni. Ennek ellenére sikerült a dobogón végezni. A Miskolc Rallyt egy tragikus baleset miatt törölték, a soron következő Eger Rallyn azonban sikerült ismét dobogóra állni.

A hátralevő 4 versenyen már nem sikerült ezt a lendületet megtartani, visszatérő beállítási gondokkal küzdöttűnk, így az évet végül egy nagyon izgalmas veszprémi murvás küzdelem után mindössze egy ponttal lemaradva dobogóról, az RC4-es kategória és a 2WD kupa negyedik helyen sikerült zárni.